Szkoła Podstawowa w Łempicach

 

Nawigacja

SZKOŁA W RUCHU

  • PATRIOTYZM NAS ŁĄCZY

    W piątek  8 listopada 2019r.  w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.
     O godzinie 11:11, włączając się w ogólnonarodową akcję,  wspólnie odśpiewaliśmy hymn Polski. W celu upamiętnienia 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj, uczniowie recytowali  wiersze i wzruszająco pięknie śpiewali pieśni patriotyczne. Część artystyczną przygotowaną przez panią Krystynę Laskowską i panią Brygidę Kotkowicz  wzbogaciły  informacje dotyczące drogi,  jaką Polska musiała przejść,  zanim na powrót stała się niepodległym państwem.
    Następnie cała społeczność szkolna,  w tym rodzice naszych uczniów i przedszkolaków, a także inni goście – ks. Bohdan Sawicki – proboszcz parafii św. Doroty w Winnie Poświętnej, s. Marcelina Łempicka-  uczestniczyli we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.  Dźwięczne i wdzięczne głosy pokoleń wypełniały naszą aulę po brzegi. Kolejna rocznica uświadomiła nam,  że 11 Listopada to symbol miłości ojczyzny i walki o wolność i suwerenność.

  • JESIENNE OGNISKO

    Korzystając z wyśmienitej pogody, 6 listopada na placu szkolnym samorząd uczniowski zorganizował ognisko. Uczniowie  starszych klas wraz z opiekunem samorządu panią Brygidą Kotkowicz przygotowali poczęstunek. Po zjedzeniu przysmaków uczniowie integrowali się poprzez wspólną zabawę. Gra  we „flagi” zaproponowana przez przewodniczącego samorządu szkolnego spotkała się ze szczególnym entuzjazmem. Spaliwszy zbędne  kalorie, wszyscy w wesołych nastrojach wrócili bezpiecznie do domu.

  • ZAJĘCIA OTWARTE U PRZEDSZKOLAKÓW

    06 listopada 2019r. grupach przedszkolnych (3-4 latki oraz 5-6 latki) w Szkole Podstawowej w Łempicach obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci zaprosiły swoich rodziców na zajęcie otwarte, które było prowadzone pod kierunkiem pań: Jolanty Żero i Krystyny Laskowskiej. Za kilka dni będziemy obchodzić bardzo ważne święto - 101 rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości . Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne i recytatorskie przed rodzicami. Aktywnie uczestniczyły w zajęciach, rozwiązywały zagadki dotyczące symboli narodowych . Szacunek i miłość do ojczyzny wyraziły poprzez odśpiewanie Hymnu Narodowego. Wykazały się znajomością symboli narodowych. Recytowały wiersze polskich poetów, w tym w formie dialogu „Katechizm polskiego dziecka”.

     Na zakończenie uroczystości wykonaliśmy pracę plastyczną – kotylion  w narodowych barwach Polski a także   pamiątkowe  zdjęcie z kwiatami i chorągiewkami w barwach narodowych.

     Dziękujemy rodzicom i dzieciom za wspólnie spędzony czas. Cieszymy się, że możemy wspólnie z najbliższymi czcić Narodowe Święto Niepodległości.

  • SZKOŁA PAMIĘTA

    W ramach akcji „Szkoła pamięta” w przededniu Wszystkich Świętych 2019r. uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć ofiar pacyfikacji wsi Łempice. W czwartek  dzieci i młodzież wraz z nauczycielami uporządkowali  historyczne miejsce,  zapalili znicze, wysłuchali opowieści p. Bernadetty Kowalczuk na temat wydarzeń, które  rozegrały się tutaj  ponad 70 lat temu, na temat historii powstania obelisku, a następnie  odśpiewali pieśni patriotyczne przy miejscowym pomniku. Była to lekcja patriotyzmu przypominająca młodemu pokoleniu, że tragiczne losy naszej ojczyny były udziałem mieszkańców tych okolic.

  • WYLOGUJ SIĘ

    W środę 30 października 2019r.   uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktyczno-muzycznym pt. „Wyloguj się” prowadzonym przez pana Adama Brylewskiego. Tematem spotkania było uświadomienie uczniom, jak mądrze i pożytecznie korzystać z komputera, Internetu. Uczniowie poznali zagrożenia wynikające z nadmiernego, niekontrolowanego angażowania się w gry komputerowe. W celu uatrakcyjnienia programu wykorzystano atuty perkusji.  Jeden z uczniów spróbował swoich sił w grze na tym instrumencie. Wszyscy chętnie brali udział w zadaniach intelektualno-zręcznościowych przygotowanych  przez pana Adama. W interesujący i zabawny sposób uczniowie dowiedzieli  się o zagrożeniach czyhających na młodych użytkowników  komputera.

  • ROZTAŃCZONE POPOŁUDNIE

    W środę 16 października w naszej szkole odbyła się dyskoteka, w której uczestniczyli uczniowie klas IV-VIII. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 16:30 i trwała do godziny 20:30. Nad bezpieczeństwem naszych szkolnych tancerzy czuwały p. Mariola Włodarczyk i p. Brygida Kotkowicz. Uczniowie zadbali o repertuar muzyczny. Każdy mógł zaproponować swoje ulubione utwory. Samorząd uczniowski przygotował napoje, poczęstunek oraz konkursy, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Uczniowie bawili się bardzo dobrze i do domu wracali z uśmiechem na twarzy.

  • DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ, ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

    11 października  2019r. spotkaliśmy się w auli naszej szkoły, aby wspólnie z gośćmi, czyli Burmistrzem Ciechanowca Panem Eugeniuszem Święckim, Ks. Proboszczem Bohdanem Sawickim, Sekretarzem Gminy Ciechanowiec  Panią A. Czapkowską ,Skarbnikiem Gminy Ciechanowiec - Panią J. Koc , przedstawicielem Banku Spółdzielczego Panem  A. Kaczmarkiem,  radnymi - Panią A. Koc i Panem A. Malinowskim, oraz Rodzicami  uczcić dzień Edukacji Narodowej.
                          Burmistrz Ciechanowca podziękował Pani Dyrektor za 35-lecie pracy w szkole  i owocną współpracę z organem prowadzącym, złożył życzenia z tej okazji. Pani sekretarz  wręczyła kwiaty naszej dyrektor Pani Agnieszce Mańko-Moczulskiej. Następnie Pani dyrektor po złożeniu życzeń radzie pedagogicznej, pracownikom szkoły z okazji DEN wręczyła nagrody dyrektora i podziękowania.
                         Tego dnia świętowaliśmy także inne bardzo ważne wydarzenie.  Grupa dzieci tworząca klasę I wpisała się na dobre w annały szkoły jako zespół pełnoprawnych uczniów. Uroczystego pasowania  na ucznia dokonała Pani dyrektor. Oprawę ślubowania kl. I przygotowały wychowawczynie; Pani M. Bolesta oraz  Pani Dorota Koc i Pani Agnieszka Sędziak. Uczniowie kl.II  wystąpili  w roli królewskiej kapituły.  Ceremonia była bardzo podniosła. Uczniowie po złożeniu ślubowania otrzymali od starszych uczniów pamiątkowe poduszki i medale, a od  przybyłych gości również wyjątkowe upominki z okazji święta ucznia. Plecaki wraz z podręcznikami i przyborami szkolnymi należące do dzieci z klasy I zostały poświęcone  przez księdza proboszcza.
                  Kolejną część uroczystości przygotował samorząd uczniowski, który przyczynił się do uświetnienia DEN i m.in. śpiewająco wyraził życzenia nauczycielom i innym pracownikom oświaty, a w dowód uznania wręczył kwiaty. Do życzeń dołączyła się również Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Kryńska.
                 Warto dodać, że tego dnia  już od rana uczniowie klas 7-8 mieli okazję na lekcjach wejść w role nauczycieli, kształcąc z zapałem młodszych kolegów i młodsze koleżanki. Zarząd SU wysoko ocenił zadanie wykonane przez najstarszych uczniów w szkole. To dowód, że można łączyć przyjemne z pożytecznym, że uczymy się od siebie nawzajem.
                  Po  akademii uczniowie klas I-II udali się na II piętro, by dalej świętować dzień ślubowania, bawiąc się przy muzyce i korzystając z poczęstunku przygotowanego przez rodziców.
                 Goście, reprezentanci rodziców,  nauczyciele, pracownicy szkoły  spotkali się także na  słodkim poczęstunku.  
                 Uczniom naszej szkoły, pracownikom  oraz wszystkim, którzy wspierają nas  w wędrówce po szlakach nauki, życzymy radości z odkrywania piękna świata i pokładów człowieczej mądrości.

  • W TAJEMNICZEJ KRAINIE KRASNALI

    10 października 2019 roku uczniowie klasy I i II oraz przedszkolaki wyjechały na spektakl teatralno-muzyczny ,,W tajemniczej krainie krasnali” do Wysokiego Mazowieckiego.

    Zespół teatralny z Łodzi wprowadzał dzieci w zaczarowany i magiczny świat baśni. Akcja odbywała się na scenie, która przedstawiała las. Uroku dodawały efekty świetlne, wspaniałe kostiumy i cudowna muzyka. Spektakl był bardzo humorystyczny i interesujący. Miło się słuchało, bo aktorzy wyraźnie artykułowali dźwięki, śpiewali i mówili w sposób bardzo płynny. Przedstawienie zainteresowało wszystkich uczestników. W trakcie spektaklu organizowane były wesołe konkursy, za które mali uczestnicy byli nagradzani. Na koniec odbyło się losowane wcześniej wypisanych przez dzieci karteczek z imionami i nazwiskami. Szczęśliwym zwycięzcą naszej grupy okazał się Karol Kłopotowski – uczeń klasy I, który otrzymał atrakcyjny upominek. Na koniec spotkania każdy uczestnik dostał symboliczny prezent.

    Celem wyjazdu było podniesienie kompetencji kulturalnych w zakresie odbioru sztuki, poznanie zasad bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach oraz integracja zespołów klasowych.

  • KONKURS "MÓJ ANIOŁ STRÓŻ"

    2 października 2019 r. świętujemy wspomnienie Aniołów Stróżów, dlatego też  zorganizowaliśmy  Szkolny Konkurs pt. ”Mój Anioł Stróż”. Spotkanie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości. Dzieci z radością zaśpiewały poznane na katechezie piosenki religijne . Komisja konkursowa w składzie : ks. Bohdan Sawicki – proboszcz parafii św. Doroty w Winnie Poświętnej  , s. Marcelina Łempicka, pani Monika Gnatowska, pani Bernadetta Kowalczuk i pani  Brygida Kotkowicz oceniła prace plastyczne i stroje anielskie przygotowane przez uczniów.

    W kategorii praca plastyczna przyznano następujące nagrody:

    I miejsce –Maja Wodyńska -  kl. I,

    II miejsce- Julia Wodyńska- kl. II,

    III miejsce – Natalia Kłopotowska- kl. II.

    W kategorii strój  :

    dzieci 3-4 letnie :

    I miejsce –Julia Radziszewska,

    II miejsce- Julia Ostrowska,

    III miejsce – Martyna Jaźwińska, Marzena Bolesta i  Łucja Olszewska.

    kl. I-II:

    I miejsce –Karol Kłopotowski - kl. I,

    II miejsce- Bartłomiej Gnatowski- kl. I,

    III miejsce – Piotr Koc- kl. I.

    kl. IV-VIII

    I miejsce: Kamila Bryc -kl. VI,

    II miejsce: Patrycja Olszewska- kl. VI, Magdalena Radziszewska- kl. V, Magdalena Kłopotowska- kl.V

    III miejsce: Fabian  Radziszewski- kl. IV.

    oraz nagroda specjalna dla Katarzyny Olszewskiej z kl. VIII.

    W konkursie udział wzięło 32 uczniów;  nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy -  nagrody pocieszenia.

    Dziękujemy ks. Bohdanowi Sawickiemu za ufundowanie nagród, a rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów.

  • O WOLNOŚĆ I POKÓJ!

    17 września  2019r.  uczciliśmy uroczystym apelem pamięć o Polakach, którym zawdzięczamy wolność. Uczniowie klas 5 i 6  przygotowali pod kierunkiem pani Krystyny Laskowskiej program poetycko-muzyczny poświęcony bohaterom kampanii wrześniowej 1939r. Poznaliśmy  ważne karty historii naszego narodu, czyli okoliczności wybuchu II wojny światowej, miejsca walk, nazwiska oraz wyczyny obrońców naszej ojczyzny 1939r. Podniosły  nastrój apelu podkreśliły pieśni - „Mazurek Dąbrowskiego”,  „Wojenko, wojenko”,  „Rozszumiały się wierzby płaczące” oraz  „Białe róże”.  Pamięć poległym, pokój żywym.

  • CZYTAMY....

    Od 9 do 13 września 2019r. podczas szkolnych przerw czytaliśmy nowele B. Prusa w ramach akcji Narodowe Czytanie. Poznaliśmy przebieg akcji, realia innej epoki, bohaterów. Mieliśmy szczególną okazję wykazać się umiejętnościami czytania i  słuchania, właściwej dykcji i intonacji. Wzbogaciliśmy nasze słownictwo, obcując  z literackimi perełkami.

  • JUŻ PO WAKACJACH

    W poniedziałek 2.09.2019r.  mszą świętą w Winnie Poświętnej uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Później w towarzystwie przewielebnych księży proboszczów z parafii Winna i Czaje oraz Sybiraka -pana T. Koca, a także rodziców  w  szkolnej auli powitaliśmy szczególnie gorąco nowych przedszkolaków i uczniów oraz  nauczycieli i wychowawców. Pani dyrektor powitała  wszystkich zebranych i zapoznała nas z planem organizacji pracy naszej szkoły.  Przy okazji poznaliśmy również nowych nauczycieli oraz zadania, których realizacji  trzeba będzie się podjąć w tym roku szkolnym. Aula wypełniła się gwarem najmłodszych milusińskich i uśmiechami dzieci, młodzieży i dorosłych.
     Później udaliśmy się z wychowawcami do klas, powitaliśmy uczniów, którzy przybyli do nas z Radziszewa, aby razem wędrować po świecie wiedzy, fantazji i wzajemnego poszanowania.
    Uczniowie klas VI-VIII wcześniej spotkali się z panem T. Kocem – reprezentującym  tych, którzy 1 września 1939r. nie mogli pójść do szkoły, ponieważ  Ich marsz został przerwany z powodu wybuchu II wojny światowej. Pan Koc podzielił się z nami swymi wspomnieniami i trudnymi doświadczeniami, które były jego udziałem w czasie wojny, a mimo to optymistycznie zakończył swoją opowieść, stwierdzając, że czasy, w których my żyjemy, pozwalają  zwłaszcza młodym, rozwinąć skrzydła w każdej dziedzinie życia.
    Pierwszy dzień w szkole, tak jak i wakacje,  mamy już za sobą. Do zobaczenia jutro w szkolnej ławce lub na szkolnym korytarzu.

  • WAKACJE ZA PROGIEM...

    Dziesięć miesięcy nauki, wspólnych zabaw i wypraw już za nami. W środę 19.06.2019r. odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym wspólna msza święta i akademia szkolna.  Koniec roku to podsumowania, porządki, przemówienia i  gorące podziękowania wszystkim za wszystko, to piosenki, kwiaty, życzenia i uśmiech, a czasem liryczne westchnienie za tym, co minęło i już nie powróci. To nagrody, dyplomy za najlepsze wyniki w nauce i  zachowaniu wręczane przez dyrektora szkoły panią Agnieszkę Mańko-Moczulską.
              Klasa VIII po raz ostatni oficjalnie wystąpiła na scenie, by ciekawym występem uczcić czas pożegnania ze szkołą; z humorem i na poważnie. Klasa VII przygotowała dla ósmoklasistów oprócz serdecznych  słów, niespodziankę w postaci złocistych, spersonalizowanych  statuetek. Zanim z  piosenką grupy OT.TO mogliśmy wyruszyć na wakacje, obejrzeliśmy w auli prezentację  multimedialną  zdjęć rodzinnych. 

             Wszystkim obecnym na spotkaniu dziękujemy, a w szczególności rodzicom uczniów,  radzie rodziców. Szczególne podziękowania kierujemy do  rodziców uczniów klasy VIII za wieloletnią owocną współpracę, za zaangażowanie w przebieg obecnej uroczystości.

    Teraz czas na wakacje; wypoczynek, słońce, relaks i bezpieczną zabawę.

  • "Europo jesteśmy z Tobą..."
  • DZIEŃ DZIECKA 2019
    03.06.2019

    Być dzieckiem to wielka frajda; beztroska, niczym  nieskrępowana radość i zabawa. W Dniu Dziecka  wszyscy w naszej szkole bawili się wyśmienicie. Najpierw własnoręcznie i dziewczęta, i chłopcy wykonali patchworkowy koc aktywności. Po życzeniach, które pani dyrektor złożyła dzieciom i młodzieży w imieniu wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, a następnie  po otrzymaniu przez dziatwę szkolną słodkich upominków, przygotowanych przez Radę Rodziców,  wszyscy udali się na boisko szkolne. Zabaw i konkurencji aktywizujących ciało i umysł było bez liku. Każdy znalazł coś dla siebie, od przedszkolaków  po ósmoklasistów i… rodziców. Gdy tylko energii w organizmie ubyło, można było naładować biologiczne akumulatory,  pijąc sok oraz delektując się pieczoną na ognisku kiełbaską. Nie zabrakło też drobnych łakoci. Czas wspólnie spędzony szybko minął. I któż nie przyzna racji, że ruch to samo zdrowie i …że prawdziwym przyjacielem  jest drugi człowiek?

  • TOBIE MAMO

    „Tobie Mamo”- pod takim hasłem 22 maja 2019r. świętowaliśmy  w naszej szkole Dzień Matki. Na udekorowanej scenie swoje umiejętności zaprezentowały dzieci przedszkolne oraz uczniowie z klas I-VIII. Słowem, piosenką, scenkami okolicznościowymi  dzieci i młodzież uświetnili uroczystość.  Przedstawiono również prezentację rodzinnych zdjęć. Wszyscy złożyli Mamom życzenia i wręczyli przygotowane wcześniej  laurki i upominki. Uczniowie z klas VI-VIII  upiekli  pyszne ciasta, by w sposób szczególny ugościć swoje Mamy.  W programie „Dance, Dance, Dance” ocenianym przez grupę chętnych Mam wystąpili w tańcu nowoczesnym  uczniowie, którzy mieli okazję pokazać swoje pomysły, umiejętności taneczne oraz udowodnić, że mają poczucie rytmu i poczucie humoru. Wszyscy się przy tym dobrze bawili; tancerze, jury, jak i widzowie. Krzysztof i Damian podczas przerw w programie prowadzili krótkie „rozmowy kontrolowane” z niektórymi Gośćmi. Podczas tego spotkania Mamy mogły ze sobą pobyć dłużej i  porozmawiać, a dzieci - popisać się swoimi talentami. Wszystkim zaangażowanym w organizację Dnia Mamy dziękujemy!

  • WYCIECZKA DO WARSZAWY

    16 maja przedszkolaki oraz uczniowie klas I – IV wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Dla najmłodszych był to szczególny dzień, ponieważ była to pierwsza tak daleka podróż. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie wspaniałego warszawskiego ZOO oraz wizyta w sali zabaw.

     

  • JESTEM POLAKIEM, JESTEM EUROPEJCZYKIEM

    W końcu kwietnia 2019r. uzniowie klas IV-V zaprezentowali na szkolnej scenie montaż słowno-muzyczny poświęcony Ojczyźnie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi oraz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Pieśni patriotyczne oraz wiersze pięknie wybrzmiewały w naszej auli. Słowem, muzyką i tańcem  odtworzyliśmy historię wolności. Dzieci i młodzież  przygotowali wcześniej świąteczną dekorację (zdobiącą naszą szkołę) w barwach biało-czerwonych i niebiesko-żółtych  związanych z symboliką naszego narodu i UE.
    W takich chwilach szczególnie pamiętamy o patriotycznej postawie;  obecnej w pracy codziennej i zabawie.  

  • WIOSENNY TYDZIEŃ USMIECHU I ZABAWY

    Od 18 marca do 22 marca 2019r. świętowaliśmy Tydzień Uśmiechu i Zabawy. Witaliśmy Wiosnę na wiele sposobów. Najważniejsze, że bawiliśmy się z uśmiechem na twarzy, wzbogacając naszą wiedzę o sobie i świecie. To były dni szczególnej aktywności, począwszy od różnorakich konkursów, poprzez rozgrywki sportowe i zajęcia kulinarne, po spotkania ze świadkami przeszłości. Uczniowie brali udział w zajęciach organizowanych w ramach Dnia Języków Obcych. Mieli możliwość sprawdzenia swej wiedzy i swoich umiejętności z różnych dziedzin życia. Rozmaite eksperymenty matematyczno-przyrodnicze oraz ćwiczenia kreatywnego myślenia, działania, a także spotkania z ciekawą książką urozmaicały dni nauki uczniów w szkole. Spotkanie z Sybirakiem panem Kocem, który przypomniał wszystkim między innymi o tym, jak wyglądała sytuacja Polaków zesłanych na Syberię, oraz spotkanie z lokalną poetką panią Dorotą Anasińską, która przedstawiła swój poetycki dorobek (czytając i recytując wiersze, udzielając wywiadu na temat powstawania literackich klejnotów) uzmysłowiło po raz kolejny uczniom, że tego, co wartościowe i piękne, nie muszą szukać daleko, a wręcz przeciwnie, powinni uważnie słuchać i rozglądać się wokół siebie, bo „ojczyzna jest na wyciągnięcie ręki”. Wspaniałą zabawą było ognisko z wiosenną panną, czyli Marzanną, zorganizowane na boisku szkolnym.
      Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji tegoż tygodnia, ale trzeba dodać, że wspólnie spędzony czas był wyjątkowo potrzebny, wesoły i atrakcyjny.

  • ZAJĘCIA OTWARTE W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM

    W dniu 8 marca 2019r w naszej szkole pod kierunkiem p. K. Laskowskiej i J. Żero, w grupie przedszkolnej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców- warsztaty plastyczne. Wspólnie z rodzicami wykonywaliśmy kwiatki z bibuły oraz inne ozdoby, które zostały wykorzystane do dekoracji wielkanocnej palmy.

    Celem zajęć było przybliżenie  tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna. Rodzice poza obserwacją własnych pociech włączyli się do wspólnego wykonania palm, tym samym sprawiając chwile radości dzieciom. Udział we wspólnych zabawach w przedszkolu pozwala rodzicom poznać wszelkie aspekty życia przedszkolnego, obserwować swoje dziecko podczas zajęć wśród rówieśników, ukazać jego umiejętności i zasób wiadomości. Ta forma współpracy z rodzicami cieszy się dużą popularnością. Zachęcamy do udziału w tego typu zajęciach, bo cóż jest piękniejszego, jak uśmiech i zadowolenie dziecka, kiedy może w swoim przedszkolu być nie tylko z panią i kolegami, ale również z rodzicami. Wykonane palmy wezmą udział konkursie organizowanym w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu .


     

strona: