Aktualności

• Z radością informujemy, że 05.09.2023r. Szkoła Podstawowa w Łempicach otrzyma imię Świętego Jana Pawła II. Gromadzimy fundusze na sztandar szkoły. Będziemy wdzięczni jeśli ktoś zechce nas wesprzeć wpłatą na ten cel .Nasze konto:Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Łempicach, Łempice 13A,

18-230 Ciechanowiec, BS Ciechanowiec

Nr rachunku bankowego 52 8749 0006 0000 0459 2000 0010

"Sztandar"

Dziękujemy. Rodzice Szkoły Podstawowej w Łempicach

• Zgodnie z Zarządzeniemnr 6/23 Burmistrza Ciechanowca z dnia 30 stycznia 2023r. w sprawie określenia terminów przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego w tym terminów składania dokumentów na rok szkolny 2023/2024 do przedszkola, oddziałów przedszkolnych przy szkołąch podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego praz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których Gmina Ciechanowiec jest organem prowadzącym od dnia 20 lutego 2023r. przyjmujemy wnioski o przyjędzie dziecka w wieku 3,4.5 lat do oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Łempicach. Druk wniosku zamieszczamy poniżej, dostępny też jest do pobrania w szkole. Zapraszamy

• We wtorek, 2 marca 2022r. pożeganilśmy karnawał. Uczniowie i przedszkolaki ubrani w piękne stroje wzięli udział w zabawie tanecznej oraz grach integracyjnych. Dzieci i młodzież wykazały się dużą kreatywnością. Mogliśmy podziwiać przedszkolaki i uczniów przebranych za postacie z bajek, zwierzątka lub przedstawicieli różnych zawodów.

• Społeczność szkolna włączyła się w zbiórkę karmy dla podopiecznych CIECHANOWIECKIEGO PRZYTULISKA DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT.

Zebrane produkty przekazaliśmy do Urzędu Miejskiego w Ciechanowcu.

• Z przyjemnością informujemy, że zrealizowaliśmy zakup nowości wydawniczych( bogato ilustrowane książki, audiobooki) do oddziałów przedszkolnych na kwotę 3125zł (2500zł dotacja z budżetu państwa +625zł wkład własny)w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Dzieci z zainteresowaniem słuchają czytanych tekstów i oglądają piękne, nowe, kolorowe książeczki. Już od najmłodszych lat rozwijają swoje zainteresowania czytelnicze.

• Wszyskiego najlepszego z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka życzą Naszym Kochanym Babciom i Dziadkom wdzięczni uczniowie i przedszkolaki Szkoły Podstawowej w Łempicach

• Przed świętami Bożego Narodzenia przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Łempicach odwiedzili emerytowanych nauczycieli i seniorów z okolicznych miejscowości wręczając własnoręcznie przygotowane pocztówki świąteczne. Spotkania były czasem radości i wzruszeń zarówno dla odwiedzanych jak i odwiedzających. Było to działanie podjęte w ramach akcji MEiN- Razem na Święta, służące budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

• Niech nadchodząca Cicha Noc , Święta Noc napełni nasze serca radością, pokojem i wszelkim dobrem, a Boże Dziecię wszystkim błogosławi. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim pięknych i niezapomnianych chwil w gronie Rodziny wypełnionych spokojem , radością i wzajemną życzliwością, a nadchodzący Nowy Rok 2022 niech upływa w zdrowiu i szczęściu, niech pozwoli na pomyślną realizację wszystkich planów i zamierzeń.

• Dziś odwiedził nas wyjątkowy gość Święty Mikołaj. Uczniowie z niecierpliwością czekali na jego przybycie, a następnie przywitali go pięknym śpiewem. Wszystkie dzieci od najmłodszych przedszkolaków po ósmoklasitów dostały upominki. W szkole nie zabrakło widoku świątecznych sweterków, czapek Świetego Mikołaja i czerwonych elementów garderoby.

• Dnia 01.12. 2021 r. w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki "Poznaj Polskę" uczniowie Szkoły Podstawowej w Łempicach wyruszyli w podróż do dwóch punktów edukacyjnych t.j. w kierunku Bielska Podlaskiego i Białowieży na spotkanie z królem puszczy – żubrem.

Pierwszym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Obojga Narodów w Bielsku Podlaskim. Obejrzeliśmy tam wystawę prezentującą oryginalne wnętrze apteki z I połowy XX wieku. Tytuł wystawy „Przyszedł znachor do apteki… Ziołolecznictwo i aptekarstwo na Podlasiu” łączy ze sobą dwie różne rzeczywistości, które tylko pozornie są sprzeczne - to znachorstwo i medycyna, w tym aptekarstwo.

• 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych 💙 Święto ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób z niepełnosprawnościami, upowszechnianie idei tolerancji , otwartości i szacunku dla inności . My także dołączyliśmy do tej pięknej akcji 💙